Bee Bot Včelka programovatelný robot

Kód: 1680
2 690 Kč / ks
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bee-Bot je programovatelný robot s jednoduchým ovládáním, který je skvělým pomocníkem při výuce základů programování pro děti od 3 let.


 

Bee-Bot je ideální interaktivní pomůckou pro rozvoj logického myšlení, prostorové představivosti, plánování a základních matematických dovedností. S jeho pomocí děti pochopí algoritmy a mohou si vymyslet a vyzkoušet jednoduché programy.

 Ideální pro děti od 3 let

Bee-Bot je vhodný pro použití v mateřských a základních školách. Pomáhá žákům rozvíjet jejich prostorové povědomí tím, že si musí představit nejlepší cestu, aby robot dojel do požadovaného bodu. Později jim Bee-Bot může pomoci, když se seznamují s různými zvířaty, abecedou, učí se základům sčítání a odčítání nebo o geografii a stavbě lidského těla.

Bee-Bot je užitečným pomocníkem do výuky předmětů STEM (přírodní vědy, technika, technologie a matematika).

 Dobíjecí baterie

Bee-Bot robot je napájen vestavěnou baterií, kterou můžete snadno dobíjet pomocí USB kabelu, který je součástí balení. Při plném nabití vydrží Bee-Bot až 6 hodin běžného používání (při nepřetržitém použití přibližně 2 hodiny). Pokud je baterie zcela vybitá, její plné nabití může trvat až 4 hodiny.

Pro úsporu energie je Bee-Bot vybaven funkcí přepnutí do úsporného režimu, která se aktivuje vždy, když robota nepoužíváte déle než 2 minuty. Pro opětovné zapnutí stačí zmáčknout libovolné tlačítko. V režimu spánku spotřebovává Bee-Bot velmi málo energie, takže nabitá baterie vydrží delší dobu.

Pokud máte robotů více, můžete je snadno nabíjet najednou díky dokovací stanici. Ta umožňuje nabíjet až 6 Bee-Botů najednou a zároveň může posloužit i jako jejich uložiště.

 Interakce s ostatními roboty a další senzory

Pro zpětnou vazbu je Bee-Bot vybaven reproduktorem a LED diodami, díky čemuž je přístupnější i pro děti se zvláštními sluchovými či zrakovými potřebami.

Robot navíc dokáže rozpoznat i dalšího Bee-Bota nebo Blue-Bota v okolí a pozdravit ho. Při pozdravu zabliká a přehraje výchozí zvuk nebo si do něj žáci mohou nahrát vlastní zvuk.

 Bee-Bot si dokáže zapamatovat až 200 kroků

Na zádech robota jsou umístěna příkazová tlačítka (vlevo, vpravo, nahoru, dolů), Pauza, tlačítko pro smazání programu a tlačítko OK pro potvrzení. Děti si musí představit cestu, kterou chtějí, aby jejich Bee-Bot absolvoval a pak ji naprogramovat stisknutím správných šipek. Když stisknou OK, program se zapne a umožní jim zkontrolovat, jestli neudělali nějaké chyby.

Bee-Bot se pohybuje po 15 cm dlouhých krocích, umí se otáčet o 90° a pamatuje si až 200 kroků, což ve spojení s celou řadou podložek a dalšího příslušenství poskytuje velký prostor pro kreativitu při vytváření úkolů.

 Rozmanité příslušenství

Se širokou škálou příslušenství od různých typů podložek až po zábavné doplňky pro personalizaci robotů, je Bee-Bot ideálním pomocníkem pro výuku programování pro každou třídu.

Využijte některou z tematických podložek a procvičujte s dětmi abecedu, poznávání barev a tvarů, orientaci v prostoru nebo jednoduché počty, případně si pořiďte transparentní podložku a přizpůsobte si ji podle vlastních potřeb a úrovně žáků.

 Bee-Bot aplikace

Aplikace využívá stejná tlačítka, jaká najdete na těle Bee-Bota a umožňuje dětem zlepšovat své programovací dovednosti ve 12 úrovních obtížnosti. Čím rychleji úkol vyřeší, tím více hvězdiček za něj získají.

Momentálně je k dispozici pouze pro systém iOS.